Güvenlik Soruşturması Neden Uzun Sürer?

Güvenlik soruşturması, sınavı kazanan özel güvenlik adaylarına kimlik verilmeden önce devletin ilgili kurumlarınca yapılan bir araştırma olup, bazen beklenilenden daha uzun sürebilmektedir. Bu durumun nedenlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Güvenlik soruşturmasında, özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin kolluk kuvvetleri tarafından aranmasının olup olmadığı, terör örgütü üyesi olup olmadığı gibi devletin varlık ve bütünlüğe zarar verecek bir kişi olup olmadığının araştırması yapılmaktadır. Kamu personeli ya da özel güvenlik görevlisi gibi mesleklerde görev almak isteyen kişilerin hepsinin geçirmesi gereken bir soruşturmadır.

Güvenlik soruşturması bazı sebeplerden dolayı beklenenden daha uzun zaman alabilmektedir. Soruşturma esnasında MIT ya da Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlardan belgeler talep edilmektedir. Söz konusu belgelerin gecikmesi süreci uzatabilir.

Eğer sanık yada şüpheli sıfatıyla hakkınızda bir işlem yapılmışsa takipsizlik kararı verilmiş olsa dahi neticeyi bildirir evrakı emniyet özel güvenlik şubeye teslim etmelisiniz.

Post navigation

Yorum yaz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Excellence she unaffected and too sentiments her excitement

Antalya Özel Güvenlik Kursları Fiyatları Nedir?

Bed sincerity yet therefore his certainty neglected questions

Indulgence unreserved is the alteration my an astonished