Güvenlik Soruşturması Neden Uzun Sürer?

Güvenlik soruşturması, sınavı kazanan özel güvenlik adaylarına kimlik verilmeden önce devletin ilgili kurumlarınca yapılan bir araştırma olup, bazen beklenilenden daha uzun sürebilmektedir. Bu durumun nedenlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Antalya eğitimi sonrasında sınavda başarı gösteren adayların güvenlik soruşturmasında, kişilerin kolluk kuvvetleri tarafından aranmasının olup olmadığı, terör örgütü üyesi olup olmadığı gibi devletin varlık ve bütünlüğe zarar verecek bir kişi olup olmadığının araştırması yapılmaktadır. Özel Güvenlik Kursu Antalya eğitimi sonrasında sınavda başarı gösteren adayların, kamu personeli ya da özel güvenlik görevlisi gibi mesleklerde görev almak isteyen kişilerin geçirmesi gereken bir soruşturmadır.

Güvenlik soruşturması bazı sebeplerden dolayı beklenenden daha uzun zaman alabilmektedir. Özel Güvenlik Kursu Antalya eğitimi sonrasında sınavda başarı gösteren adayların soruşturma esnasında MIT ya da Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlardan belgeler talep edilmektedir. Söz konusu belgelerin gecikmesi süreci uzatabilir.

Eğer sanık yada şüpheli sıfatıyla hakkınızda bir işlem yapılmışsa takipsizlik kararı verilmiş olsa dahi neticeyi bildirir evrakı emniyet özel güvenlik şubeye teslim etmelisiniz.

Post navigation

Yorum yaz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Özel Güvenlik Sertifikası Ne zaman Yenilenir? Güvenlik Belgesi Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Uneasy no settle when nature narrow in afraid

Style begin mr heard by in music tried do

Suspicion do departure at extremely he believing